FAKİR YILMAZ

FAKİR YILMAZ

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
[email protected]

Şovu bırakın, itiraz edin..

22 Eylül 2022 - 17:38 - Güncelleme: 22 Eylül 2022 - 17:49

Dün kendileri gibi halkın oylarıyla seçilmiş HDP’lilerin çokda yasal olmayan çeşitli bahanelerle görevlerinden alınıp, yerlerine kayyum atanmasına ses çıkarmayıp, bir twitle solculuk yapanlar, sıra kendilerine gelince 
kızılca kıyamet koparıp adliye önlerine partililerini, seçmenlerini ve besledikleri basını dökmeleri ne kadar samimidir bilmem ama 'Susma, sustukça sıra sana gelecek' sloganını hatırlatırım.

Ve kendilerinden daha devrimci olmazlarsada solcu olan Kaftancıoğlu'ndan sonra İmamoğlu'nu siyaset sahasının dışına itme planları yapan mevcut iktidarın yanı sıra Kaftancıoğlu’nu ve İmamoğlu’nu kendi geleceklerine yönelik tehlikeli gören CHP’nin içindeki kozmik oda ve Baykalcıların ince ayak oyunları devam ediyor.
Bu inceliğin asıl hedefi de Kılıçdaroğlu ve altılı masa liderliğinde Cumhurbaşkanlığına aday olmasını engellemektir.
Bunları bir kenera bırakırsak eğer oynanmak istenen bu oyunları bozmak için başta, 'CHP’liyim..' diyen Avukatlar olmak üzere sol orjiinli hukukçular neden adım atmaz ve bu haksızlıklara karşı hukuki mücadele vermezler.
Buna örnek olarak Feyzioğlu'nu beğenmeyip yerine getirililen TBB'nin yeni yönetimi ve sol tantanalı hukukçuların iktidarın dediğini emir saydıkları ileri sürülen vali, kaymakam yetmedi belediye başkanlarının aldığı yürüyüş, toplantı, etkinlik yasakları neden hukuka taşınmaz?
Ve bu gibi yasal olmadığı söylenen  kararlara niye anında başta yürütmeyi durdurma, yasal itiraz hakkını kullanmazlar?!.


Şahsen ben bir gazeteci olarak bu yönde herhangi  bir haber duymadım, yapmadım ve başka bir yerdede böyle bir haberle karşılaşmadım..
Yani valinin, kaymakamın, belediye başkanının aldığı ve yasal olmadığı ileri sürülen bu tür kararlara hukuki yoldan hiç bir itirazın olmadığını görmekteyiz.
Yürütme olan vali, kaymakam ve belediye başkanını her dediğinin ve aldığı kararın yasal olmayabileceği ve bunun önlenmesi içinde adalette, hukuka baş vurması gerektiğini düşünmeyenlerin yaptığı itirazların sonuç vermediği gibi bu tür ince ayak oyunları siyasi şovlardan öteye geçmemektedir.
Geçmediğini de bir türlü %25.5'u geçememekle de anlayabiliriz ey sizi ulusalcı, ayakçı takımı ve samimiyetsizler sizi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum