Ardahan’ın Göle ilçesinde etkili olan sağanak yağmur altyapı sorunlarının yaşandığı köylerde sel felaketine dönüştü. Bölgede etkili olan sağanak yağmurlar hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Ardahan’ın Göle ilçesine bağlı Küçükaltunbulak ve Esenyayla köylerinde sel nedeniyle hayvan barınaklarında göçükle
r meydana geldi.Göle Belediye Başkanı Gökhan Budak, İtfaiye ekibiyle birlikte selde zarar gören Küçükaltunbulak ve Esenyayla köylerinde incelemelerde bulundu. Başkan Budak, Göle köylerinde meydana gelen sel felaketi dolayısıyla kamuoyuna yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, “Göle ilçemizde yoğun yağıştan dolayı sel afeti yaşayan Küçükaltunbulak ve Esenyayla köylerimizde İtfaiye ekibimiz ile birlikte yerinde inceleme yaparak köy muhtarımız ve vatandaşlarımız ile birebir görüşerek gerekli taleplerini aldık ve belediyemizin üzerine düşen tüm desteği yerine getireceğiz. Maddi hasar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.
Baran Yılmaz / Anadolu Haber
![](https://www.anadoluhaber.gen.tr/images/files/2024/06/6666c1bab11da.jpg)
![](https://www.anadoluhaber.gen.tr/images/files/2024/06/6666c1af57380.jpg)