Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında önemli bir adım atıldı. İl merkezine bağlı Binbaşar Köyü meralarında, yayla olarak kullanılan mera alanlarının verimliliğinin artırılması amacıyla gübre atımı gerçekleştirildi.
Proje kapsamında, toplam 1000 dekar alana 15 bin kilogram azot ve potasyum (20-20-0) içerikli gübre atıldı. Bu gübreleme çalışmasının, meradaki ot verimini artırarak üreticilerin daha uzun bir yayla sezonu geçirmelerine ve hayvancılıktan daha fazla gelir elde etmelerine katkı sağlaması hedefleniyor.
Gerçekleştirilen gübre atım programına, Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek ve İl Müdürü Muhammet Fatih Cineviz de katılarak, traktörlerle gübre atımını bizzat gerçekleştirdiler. Program çerçevesinde, üreticilere meraların verimliliğinin sürdürülebilmesi konusunda bilgilendirmeler yapıldı.Baran Yılmaz / Anadolu Haber
![](https://www.anadoluhaber.gen.tr/images/files/2024/06/6666c07097526.jpg)
![](https://www.anadoluhaber.gen.tr/images/files/2024/06/6666c0819dbef.jpg)