Ardahan amatör lig kulüplerinden Bağdaşenspor’un 12 yıl başkanlığını yapan ve bu dönemi şampiyonlukla taçlandırarak takımını play-out’a çıkaran Galip Bozkurt, görevinden istifa etti. Başkan Bozkurt, istifa kararını duyurduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi."2012 yılından bu yana sürdürdüğü Bağdaşenspor Kulüp Başkanlığı görevinden kendi isteğiyle ayrıldığını belirtti. Yaklaşık 12 yıllık görev süresince maddi ve manevi desteklerinden dolayı köylülerine teşekkür eden Bozkurt, “Sizleri en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Bir ilki başararak 5 ilçesi ve yaklaşık 300 köyü olan Ardahan'da şampiyon köy takımı olduk ve bu başarıda herkesin emeği katkısı vardır” dedi. Başarısını hiçbir zaman kendine mal etmediğini vurgulayan Bozkurt, “12 yıl boyunca aileme ayırmadığım vaktimi bu kulübe adadım ve hiçbir zaman pişman olmadım. Hesap vereceğim tek merci sizlersiniz. Benden taraf herkese hakkım helaldir. Sizler de hakkınızı helal edin” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Baran Yılmaz / Anadolu Haber
![](https://www.anadoluhaber.gen.tr/images/files/2024/05/664b1c2f19c8f.jpg)